Етнографічний музей

 

 

Культура і побут – категорії, які формують національну самосвідомість будь-якого народу. Саме з метою збереження зв’язку між поколіннями та популяризації українських традицій у вересні 1991року в Ізюмській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №6 було створено етнографічний музей. 
Сьогодні його директор – учитель української мови та літератури Липова Олена Володимирівна. 
Експозиція музею включає предмети жіночого та чоловічого одягу з полотна; маємо навіть ткацький станок, на жаль, у розібраному вигляді, оскільки складно знайти людину, яка б допомогла його зібрати. Обов’язковий атрибут побуту нашого народу – рушник – промовляє до нас мовою символів. 
Рушники різного призначення, вишиті хрестиком та гладдю, з рослинним та тваринним орнаментами вражають сучасників технікою виконання. 
Наше місто справіку славилося гончарами. Навіть один із куточків і сьогодні неофіційно називають Гончарівкою. Глиняний посуд, представлений у експозиції, зібрано на території Ізюма та району. 
Є в музеї й інші предмети хатнього начиння та знаряддя праці: качалки, рубелі, праники, праски. Рогач , чаплія, кочерга, дерев’яні граблі, серп, коромисло допомагали господареві та господині не лише в хатній роботі, а й були незамінними помічниками в полі та у дворі. 
Друга кімната – світлиця – знайомить з інтер’єром української хати: у миснику чекає на хазяйку посуд; стилізовані піл та піч запрошують і відпочити, і погрітися біля осередку тепла. У скрині зберігаємо дівочий посаг: рушники, хустки, сорочки, стрічки. На стінах над дерев’яним столом - святий вугол з іконами, прикрашеними вишитими рушниками. 
Багато ще цікавих експонатів у нашому музеї, але краще побачити їх на власні очі, тому запрошуємо усіх бажаючих відвідати нас. Експозиція налічує 102 експонати.