Календар знаменних дат та подій

Виховний захід , присвячений річниці виводу військ з Афганістану «Опалені долею».

15 лютого в бібліотеці  відбувся виховний захід для учнів 8- А класу, присвячений річниці виводу військ з Афганістану «Опалені долею». На цю зустріч був запрошений ветеран афганської війни, працівник нашої школи Димко Олексій Омелянович.

Урок - реквієм розпочався презентацією та з’ясуванням причин тієї безглуздої війни, в якій загинули молоді хлопці зі всього колишнього Радянського Союзу, й, звичайно, з України. Учні  в доступній формі, пояснили причини введення радянських військ на територію Афганістану, розповіли про етапи радянсько – афганської війни, її наслідки.

Не стримували сліз учасники заходу, коли продивляючись відео фрагменти , бачили страхіття афганської війни. Під супровод пісень О. Розембаума, групи «Голубые береты» та «Афганистан» учні нашої школи намагалися довести, що війна – це страшний для всього людства період історії, закликали пам’ятати й поважати ветеранів воїнів – інтернаціоналістів, які пройшли через цю війну.

 

-1-638 Година вшанування

 

 

 

«Крути – трагедія і гордість України»


В шкільній бібліотеці до 100 річчя подій під Крутами та в Києві  був проведений історико-патріотичний захід з учнями 7 Б класу. Учні дізналися  про виникнення ідеї політичної незалежності України наприкінці ХІХ століття, про січневі бої 1918 року під Крутами та в Києві, а також про досягнення і прорахунки першого національного уряду України – уряду Михайла Грушевського, які стали підґрунтям для згаданих драматичних подій української історії.

 

 

 

21 листопада учні та вчителі нашої школи вшанували  патріотизм і мужність громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору. На виховних заходах педагоги  прищеплють любов до Батьківщини,  доносять до учнів об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття,  розвивають бажання стати гідними громадянами України.

Бібліотекою будо проведено низку заходів: виставки художньої і наукової літератури "В єдності сила народу", перегляд презентацій та відеофільмів та створення експозиції "Вічна память героям Небесної сотні", яка користувалася великим попитом серед учнів та вчителів.

9 листопада відбувся шкільний конкурс ораторського мистецтва " Володар слова" до Дня української писемності та мови " Украінська мово, в кожнім слові твоїм - цілий світ!". Учні - декламатори вразили журі та глядачів майстерністю та вмінням володіти словом.

І місце вибороли представники 3- А , 5- Б та 10-А класів

ІІ місце - 4-Б, 5-А, 9-Б,

ІІІ місце - 4-А, 6-А,11-А класи. Переможці були нагороджені грамотами та оваціями.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14 жовтня – День українського козацтва

 
до Дня українського козацтва
 
13 жовтня

Патріотична година
«Невмируща слава козацька»
  
Під час хвилюючої подорожі у минуле рідної землі учасники цієї зустрічі почують цікаві факти про виникнення козацтва – славетного степового лицарства, корені якого сягають глибини віків. Дізнаються про побут, звичаї та бойові традиції козаків-захисників України, з’ясують, як ставали гетьманами та пригадають славетні подвиги найвидатніших та найспритніших воїнів.
___________________________________________

14 жовтня  –  День захисника України
 
до Дня захисника України
 
12 жовтня

Патріотична година
«Сильні духом»
 
 В літописі українського народу безліч свят, серед яких вирізняються і нещодавно затверджені. До таких належить День захисника України. Запрошуємо дізнатися про витоки свята та ознайомитись із традиціями та звичаями козаків, які примножують сучасні захисники України.
 
 

18 травня -День вишиванки.

 

обложкаБулгакова-Ситник Л. Борщівські сорочки з колекції Віри Матковської.

Традиційний костюм є важливим надбанням українців, успадкованим у цілості або частково від пращурів. Вишита сорочка - один з найефективніших елементів народного костюма, що допомагає зазирнути в минуле, відкрити для себе таїну та чари народної творчості, позначеної часто прихованою глибинною мудрістю, філософським ставленням до життя і перебігу часу.

Сьогодні сорочка-вишиванка стала модною, її вдягають на свято і в буддень. Вишиванка - це не тільки краса. але й повага до рідної землі, народу, традицій.

 

 
 
26 квітня -
Міжнародний день пам’яті жертв
радіаційних аварій і катастроф
День Чорнобильської трагедії
 
 
Бль тривоги Чорнобиля стБіль і тривоги Чорнобиля

Книга «Біль і тривоги Чорнобиля» – колективна розповідь про найбільш техногенну катастрофу в історії людства. Автори, що були безпосередніми свідками і учасниками ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, діляться своїми спогадами про тривожні для України й усього світу дні весни й літа 1986-го, розмірковуючи над долями чорнобильців, болючими проблемами відчуженої тридцяти кілометрової зони і самої станції, розглядають і прогнозують розвиток ситуації навколо ЧАЕС.
Їхня розповідь доповнена фотосюжетами про подолання наслідків Чорнобильської трагедії.

 

 

 

 

     13.02.2017 – (до 100-річчя від дня народження народної української     художниці Тетяни  Яблонської)

        Тетяна Яблонська – видатна майстриня живопису і графіки, яка малювала людську повсякденність. Саме її ЮНЕСКО у 1997 назвало художницею року, а Міжнародний біографічний центр у Кембріджі оголосив «Жінкою року 2000». Вона володарка багатьох відзнак і почесних звань. Сама Тетяна Нилівна говорила: «Мистецтво потрібно людям, .… щоб збагачувати людину духовно, підтримувати й пробуджувати в неї людські почуття, відчуття гармонії, єднання з природою, добра». Можливо, саме такого ефекту вдасться досягти і нашим читачам після знайомства з життям і творчістю по-справжньому народної художниці.

___________________________________________

 

 
img3   15.02.2017

 Відбувся Урок мужності «Місце подвигу – Афганістан»
(до вшанування учасників бойових дій на території інших держав)

 

 

___________________________________________

мова

 
Відбулося літературне свято
«Мова – дзеркало культури»
(до Міжнародного дня рідної мови)
 
 21 лютого — свято унікальне. Винятковість його в тому, що воно є і спільним, і водночас вузько родинним для людей, яких об'єднала спільна історична доля в єдиний народ. Це свято — День рідної мови.
  Мова — одне з багатьох див, створених людьми. У Святому Письмі сказано: «Спочатку було Слово». Для кожної людини воно завжди спочатку. Немає народу, байдужого до рідної мови, до своєї землі, тієї, на якій він народився й живе. Вкрай важливо вчити змалечку не лише любити й плекати рідну мову, а й уміти шанувати мови інших народів, адже кожна мова – явище унікальне і неповторне.

___________________________________________

 

г.н20.02.2017

    Історична година «Вони боролись, щоб жила Україна»
(до Дня Героїв Небесної Сотні)

   День Героїв Небесної Сотні — особлива подія, що відзначається в Україні 20 лютого на знак вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.
  Усі ми багато разів чули слова "Небесна сотня". Та за що загинули усі ці люди? І чому ми називаємо їх Героями? Хто ці українці, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободу людини, європейське майбутнє України.
  Саме на цьому заході учні матимуть змогу дізнатись про події, що відбулися на центральній площі української столиці і вразили весь світ.

 ___________________________________________

5 лютого - День звільнення міста Ізюма від німецько-фашистських загарбників

 

Сьогодні, 5 лютого - День визволення міста Ізюма від фашистських загарбників  
   5 лютого відзначаємо славну дату – 74-у річницю визволення нашого міста від фашистських загарбників. Понад 12 тисяч жителів Ізюма брали участь у бойових діях, 8105 з них загинули. На Ізюмському ратному полі кувалися майбутні перемоги. Серед солдатів Червоної Армії, чиї імена вписані золотими літерами в історію Великої Вітчизняної, 12 ізюмчан стали Героями Радянського Союзу. Мужню смерть прийняли тисячі радянських воїнів.       Завдяки їм наше місто було звільнене, завдяки їм ми здобули свободу. . Честь та слава доблесним захисникам Вітчизни!