Новини бібліотеки

20 листопада, напередодні відзначення Дня Гідності та Свободи, ми вшановуємо громадянський  подвиг, патріотизм і мужність учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності. За цієї нагоди в нашій школі  були проведені  тематичні заходи патріотичного і виховного змісту.

 У бібліотеці організовано тематичну виставку художньої літератури, в ході якої згадувалося історичне минуле України, географічні дані. Учні читали вірші про Україну та подій на Майдані, хвилиною мовчання вшановано пам’ять Героїв Небесної Сотні. 

9 листопада відбувся  конкурс інсценизація українських творів, присвячений до Дня української писемності

Напередодні  Дня захисника України в бібліотеці був проведений виховний захід «Україна – мати. Вмій її захищати ».

Наша держава відзначає День захисника України – день, який щорічно святкується 14 жовтня.

Саме цього дня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, Україна вшановує тих, хто ціною власного життя оберігає наше мирне сьогодення і наше щасливе майбутнє.

В межах  Місячника шкільних бібліотек , який  проходить під гаслом  "Шкільна бібліотека - центр творчого розвитку дитини" бібліотекар провела виховний захід в початковій школі " Подорож до світу маленьких казок В.О. Сухомлинського" . Мета якого була ознайомити учнів із біографією В. О. Сухомлинського та сформувати уявлення про доброту, чуйність і уважність; вчити спостерігати та робити висновки.

Також в шкільній бібліотеці була оформлена книжкова виставка присвячена 100-річчю від дня народження видатного українського педагога-гуманіста XX століття, вченого зі світовим ім'ям, Героя Соціалістичної Праці, члена-кореспондента АПН СРСР, кандидата педагогічних наук, директора школи, публіциста, дитячого письменника Василя Олександровича Сухомлинського (1918–1970).

4Літературно - поетичний альманах
"І пензель голосу сягає сфер"
(до 80-річчя від дня народження укр. поета, перекладача В. Стуса)

Василь Стус – український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник. Один із найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників. Лауреат Державної премії ім. Шевченка (1990), Герой України (2005, посмертно).
За власні переконання щодо необхідності збереження й розвитку української культури Стус був репресований радянською владою, його творчість була заборонена, а він сам був засуджений до тривалого перебування в місцях позбавлення волі, де й загинув.

   _________________________________________

 

1452607209114971731Казковий вернісаж
"Казки матусі Гусині"
(до 390-річчя від дня народження французького казкаря, поета Ш.Перро)

Шарль Перро першим відчинив двері в літературу чарівній казці, став основоположником цього жанру. Червону Шапочку, Кота в чоботях, Хлопчика-Мізинчика, Віслюкову Шкіру, Сплячу Красуню та Синю Бороду знають всі дорослі давним-давно. Але Шарль Перро зміг так їх переповісти, що його перекази сподобалися всім. Всесвітня енциклопедія казок стверджує: «Це був найдобріший казкар в історії літератури. Він перший створив справжні дитячі казки – добрі та щасливі».


У святковий час Миколай прийшов до нас

19 грудня – у День пам’яті Миколая – згадаємо про життя і безкорисливе служіння Чудотворця на користь бідних і знедолених та його особливе ставлення до дітей.
 

 

__________________________________________


125 років від дня нар. укр. драматурга Миколи Куліша

20 грудня

Літературна стежка
“Народний Малахій”
(125 років від дня нар. укр. драматурга Миколи Куліша)

Помандруємо літературними стежками творів Миколи Куліша – одного з найяскравіших та найбільш оригінальних українських драматургів першої половини минулого століття. Теми, порушені у його п’єсах, не втратили актуальності і до сьогодні.

Леонід-Глібов-біографія-скорочено-3  23.02.2017    Літературна сторінка «Байкар і педагог»
(190 років від дня народження українського байкаря, поета-лірика Леоніда Глібова)
 
       Літературна сторінка поведе читачів на зустріч з ювіляром лютого, видатним українським байкарем і ліриком, педагогом  Леонідом Івановичем Глібовим. Відомий під псевдонімом „дідусь Кенир“, він був також одним з перших українських дитячих поетів, написав для маленьких читачів понад 50 творів, до яких належать віршовані загадки та відгадки на них, казки, акровірші, вірші для дітей.
  Твори Л. Глібова для дітей відзначаються високою художньою майстерністю й оригінальністю. За тематикою вони близькі до дитячих уявлень і інтересів, доступні дитячому розумінню., викладені у формі веселої розмови з елементами гумору, жарту. Спадщина письменника має важливе пізнавальне, виховне й естетичне значення, його твори сприяють розумовому вихованню дітей, розвиткові їх уяви, кмітливості, уваги, спостережливості, викликають радісні настрої. Школярі матимуть нагоду ширше познайомитися з таким  жанром літературного твору як байка, навчаться аналізувати прочитане, розуміти ідейну глибину твору, якомога повніше осягнути його естетичну цінність.

 

обложккаДо 160-річчя Івана Франка
та 145-річчя Лесі Українки
 

 Іван Франко та Леся Українка: вектор взаємодії:методико-бібліографічні матеріали / ОКЗ "Харківська обласна бібліотека для дітей" - Х., 2016. - 28 с.

 

 

 

27 січня – 185 років від дня народження58376b7e755c4158987be611 Льюїса Керролла

(1832 – 1898)
англійського прозаїка, казкаря

Керролл Л. Аліса в Дивокраї                 Керролл Л. Аліса в Дивокраї

                 Яскрава, барвиста з веселими і кумедними малюнками Євгенії Гапчинської книжка розкаже про неймовірні пригоди Аліси в Дивокраї, познайомить з його чудернацькими мешканцями – Білим Кроликом, Чеширським Котом, Грифоном, Березневим Зайцем та багатьма іншими.

       Цих героїв створив для своїх друзів-читачів видатний англійський математик Чарльз Лютвідж Доджсон, що зажив слави як відомий письменник Льюїс Керролл.