Новини бібліотеки

  1. Васильків, І.Д. Перший український король. : Посібник серії "Шкільна бібліотека" для 7 класу закладів загальної середньої освіти. 
  2. Васильків, І.Д. Правління князів: походи й реформи.Посібник серії "Шкільна бібліотека" для 7 класу закладів загальної середньої освіти.
  3. Заморока, А.М. Тварини лікують. : Посібник серії "Шкільна бібліотека" для 7 класу закладів загальної середньої освіти.
  4. Длугопольський,  О.В.  Економіка і я.Посібник серії "Шкільна бібліотека" для 7 класу закладів загальної середньої освіти.
  5. Івасюк О.М. Сучасна художня література. : Посібник серії "Шкільна бібліотека" для 7 класу закладів загальної середньої освіти.  
  6. Качак, Т.Б.  Антологія. Фантастика й реальність у шкільному курсі літератури. : Посібник серії "Шкільна бібліотека" для 7 класу закладів загальної середньої освіти.  
  7. Криховець-Хом'як Л.Я. Основи споживчих знань. Обираємо культуру здорового споживання. : Посібник серії "Шкільна бібліотека" для 7 класу закладів загальної середньої освіти.
  8. Морщавка Ю.О.  Сучасна література рідного краю : Посібник серії "Шкільна бібліотека" для 5-7 класів закладів загальної середньої освіти.
  9. Удовік С.Л.  Україна дивує! : Посібник серії "Шкільна бібліотека" для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти.

 

 

Віртуальна виставка до 150-річчя від дня народження Лесі Українки

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Визнання й пошана всіх мов є ключем до збереження миру.

Кожна мова самобутня. Вона має власні вислови, які відображають менталітет і звичаї народу.

Так само, як і наші імена, ми отримуємо рідну мову від матері в дитинстві. Вона формує нашу свідомість, просочує закладеною в ній культурою. 

20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”. Цього дня вшановуємо пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.

Вірші ізюмських поетів " Коли гриміли гармати", присвячені трагічним подіям  за посиланням https://drive.google.com/file/d/1XZt8fcngi5lmvnM0fQJCAuH9gRBTCIwb/view?usp=sharing

 

Презентація до Дня пам'яті героїв Крут.

В Україні 29 січня щорічно відзначають День пам'яті героїв Крут. У цей день в 1918 році відбувся бій чотирьохтисячної більшовицької армії Михайла Муравйова проти загону з київських студентів і бійців вільного козацтва.

Як відомо, на початку січня 1918 року більшовики встановили контроль у Харківській, Катеринославській та Полтавській губерніях та розгорнули наступ на Київ. 24–27 січня 1918 року йшли запеклі бої за станцію Бахмач.

Коли українські війська відступили до станції Крути, на їх підтримку було направлено Першу Українську юнацьку (юнкерську) школу ім. Б. Хмельницького у складі чотирьох сотень (400–450 курсантів і 20 старшин (офіцерів) та першу сотню (116–130 осіб) новоствореного добровольчого Помічного Студентського куреня січових стрільців. До них приєдналися ще близько 80 добровольців з підрозділів місцевого Вільного козацтва із Ніжина.

Після багатогодинного бою, користуючись присмерком, українські війська організовано відступили зі станції Крути до своїх ешелонів. 27 студентів та гімназистів, які перебували у резерві, під час відступу потрапили у полон. Наступного дня вони були розстріляні або замордовані. Згодом їх поховали на Аскольдовій могилі у Києві.

Історичне значення. Ціною своїх життів студенти і юнкери затримали наступ противника на 4 дні. Це дало можливість придушити в Києві повстання більшовиків, не дати противнику з ходу захопити українську столицю, а також вчасно підписати мирний договір із Німеччиною і її союзниками (Брест-Литовський договір), який зупинив захоплення України більшовиками. Цю битву через століття порівнюють із сучасними епізодами бойових дій на Донбасі, а саме з обороною донецького аеропорту.

Дистанційний захід 22.01.2021 Соборність України. НУШ. Класна година онлайн.

 

                                                             

Наближається казкова  пора новорічних чудес з веселими святами, щирими побажаннями, вітаннями та довгоочікуваними канікулами.

В бібліотеці організована книжкова викладка до новорічної тематики з  побажаннями, новорічними казками  та цікавинками про святкування обрядів зимового циклу

                                

 

 

 

21 листопада - День Гідності та Свободи.

Шкільна родина разом зі всією Україною відзначає День Гідності та Свободи. . Вся шкільна громада взяла участь у єдиному уроці «Україна – країна нескорених», на якому дізналися  про часи доленосних подій в Україні, коли українці постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

 

Конкурс малюнків та презентацій «Борімося за чистоту природи!»  серед учнів 5- 9 класів.

 

 

Інтернет – подорож « Природні парки Харківщини» для учнів 7-х класів

Круглий стіл та презентація « Сторінками Червоної книги» серед учнів 6 -х класів